Technické vybavení

Stomatologická souprava
Souprava byla navržena na základě zkušeností zubních lékařů a tak nechybí nic, co je třeba pro kvalifikovanou práci.
Keramické plivátko lze natočit směrem k pacientovi pro jeho plný komfort.
Teleskopické asistentské rameno je vybaveno odsliňovačkou a velkou chirurgickou savkou pro dokonalé vytvoření pracovního pole. Ergonomicky je umístěný i ruční ovládací panel, pomocí nějž lze ovládat křeslo a funkce plivátka.
Kvalitnímu ošetření napomáhá i výkonné osvětlení nastavitelné ve třech osách pohybu.

Digitální RTG přístroj

GENDEX
Díky moderní elektronice a přísnému testování nabízí tento přístroj maximální spolehlivost, kratší doby osvícení a tím i nižší zatížení pro pacienta a to vše při maximální kvalitě obrazu. Jedinečné ohnisko dovoluje zřetelně ostřejší snímky než u ostatních intraorálních rentgenových systémů. Nejmodernější technologie dodává konstantní výsledky při krátkých dobách osvícení s maximálním rozlišením obrazu.

Apex lokátor, RAYPEX
apexlokátor RAYPEX pro vizualizaci zubních kanálků
K současné endodoncii, (ošetření zubních kanálku) neodmyslitelně patří moderní a kvalitní přístrojové vybavení. Jedním z přístrojů, bez kterého se v naší ambulanci neobejdeme, je apexlokátor. Používame moderní přístroj RAYPEX 5, který nabízi jedinečnou projekci ve velkém obraze s vizualizací apikálního zúžení a reálným zobrazením pohybu kořenového nástroje podél celého kořenového kanálku. S jeho pomocí zjišťujeme délku kořenového kanálku.

Strojová endodoncie, ENTRAN
RECIPROC pro strojovou endodoncii
Strojové opracování se s výhodou používá zvláště u tenkých a výrazně zahnutých kořenových kanálků, které jsou jen obtížně prostupné nebo zcela neprostupné pro ruční kořenové nástroje. Pro tyhle výkony používáme moderní přístroj ENTRAN, který spolu s ruční technikou zaručí požadovanou přesnost endodontického ošetření.

Pískovaní zubu, AIRFLOW
nástroj na pískování zubů AIRFLOW
Jde o mechanický princip založený na velmi jemném pískování a leštění zubů. Pískování odstraňuje pomocí mikročástic jedlé sody nebo glycinu, hnaných proudem vzduchu a vody usazeniny z povrchových částí zubu. Hlavní výhodou AIRFLOW je, že odstraníme pigmentace i z mezizubních prostor, které nejsou běžným způsobem ošetření dostupné.